Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt.
Läs mer.
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800-talet fram till nutid.
Oljemålning Carl Wilhelmson (1866-1928), Sverige. Gosse med keps. Signerad. Olja på duk, 23,5x18,5 cm, yttermått inklusive ram: 27x22 cm Såldes för: 50.000 kr